Anketa k novému územnému plánu

5 názorov na “Anketa k novému územnému plánu”

 1. Už minulý rok sa mal zrealizovať zelený mobiliár na hlavnom námestí pri fontáne, tržnica mala byť o.i. využívaná na nejaké kultúrne akcie, tiež boli nejaké ankety a nič sa nedeje… Vážený pán hlavný architekt -treba sa pozrieť na pešiu zónu, výkladnú skriňu Nitry, samé second handy, polozrúcané (historické) domy, farebné reklamné tabule, jedna z najškaredších zón na Slovensku. Ale toto vás nezaujíma, riešiť treba „hlavne“ stavbu novej výškovej budovy na 3metrovom prúžku zelene vedľa malého Tesca (myslené ironicky)

 2. Nina Kratochvílová

  Nitra je moje rodisko a preto mám k nej citový vzťah. Myslím, že posledných 10 rokov Nitra zmeškala veľmi veľa a ťažko sa bude doťahovať na menšie mestá (napr. Trnava)
  Krásne sa zrevitalizovali a sprístupnili objekty na hrade, nitriansky park je úžasný -treba ho pravideľne udržiavať a revitalizovať. Nitra má takú históriu, že by mala byť jedným z lídrom v turizme, no fakt , že je jediné krajské mesto bez priameho vlakového spojenia s Bratislavou tomuto faktu nepomáha.
  Zoborský kláštor (jeho zvyšky) je tiež skvostom, viem že sa postupne opravuje, ale spôsob , ako túto históriu predať aj návštevníkovi , sme ešte nenašli. Chýba lanovka a celá infraštruktúra okolo toho.
  Mesto na rieke musí pracovať s riekou ako s najvzácnejším priestorom, ktorý je ťahákom v každom meste , kde voda je. Je nevyužitý.
  Mostná ulica je katastrofálna-architektúra Disneyland. Námestie bez zelene, nezaujímavé. Pešia zóna s rozpadnutými a schátranými domami ja hanba.
  Treba robiť architektonické súťaže , ktoré môžu vyselektovať skutočnú kvalitu.
  Držím Nitre aj vám palce , aby získala taký vzhľad, aký si zaslúži.

 3. Na Čermáni (Hornočermánska) si stavajú činžiaky (nevieme kto)v záhradách kde by mali byť oázy ticha a rodinné domy. Čo to bolo za Hlavného architekta, ktorý to povolil??? A koľko to stálo??? Chce se mi zvracet (Čierni baróni)!!!

 4. Na Čermáni, ale aj na mnohých iných miestach v Nitre sa schvaľuje výstavba rodinných a bytových domov, absolútne bez rozumu. Úzke prístupové mestské komunikácie, kde sa nedostane smetiarske auto, bez inžinierských sieti, ale povolení vydajú, aj keď už niet kadiaľ viesť, elektriku, plyn, alebo vodu rsp. kanalizáciu.

 5. V novom územnom pláne pre Nitru vyhovieť žiadosti občanov žijúcich na Širokej ul. a návrhu VMČ č.1 Dolné Krškany, Horné Krškany na zasadnutí konanom dňa 09.09.2019:
  „“ VMČ prerokovalo žiadosť občanov na ulici Široká v k.ú. Horné Krškany a navrhuje zmenu v Územnom pláne mesta Nitry takto:
  Na území ulica Široká párne čísla od č. 106/6 po č. 118/30 (pravá strana ulice) z funkcie „vybavenosť a doplnková priemyselná výroba“ na funkciu „bývanie a doplnková vybavenosť“. „“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *